23 września 2018
Bliźnięta

Baran waleczny Casanova zodiaku

Narodziny Jagnięcia

Słońce wchodzące w znak Barana rozpoczyna nowy rok astrologiczny. Wiosną, razem z budzącą się do życia przyrodą, z odmętu Wszechświata, wyłania się pierworodny syn zodiaku, Baran. Skupiony tylko na sobie, egoista. Lecz nie można go za to winić. Gdyż jako niemowlę poza sobą niczego nie zna. Poznaje dopiero otaczający go świat. Otoczenie ma NATYCHMIAST reagować na jego głośny płacz lub krzyk, a czasem nawet na niewybredne słownictwo. Gdy taki osobnik pogardza samodoskonaleniem się, w szybkim tempie zostaje rubasznym i hałaśliwym prymitywem zodiaku. Jak każde pachole jest on dobroduszny i entuzjastyczny, nie brak mu też dziecinnej naiwności. Jagnię zodiaku pełne jest aktywnego optymizmu.

 

Najlepszą obroną jest atak!

Baran atakuje pierwszy, często przedwcześnie, a jeszcze częściej zupełnie niepotrzebnie. Jako reprezentant żywiołu ognia zapala się błyskawicznie, ale i równie szybko gaśnie. Skomplikowane, długofalowe działanie to nie jest to z pewnością barania specjalność.

Wypowiedzianych, ale i usłyszanych w ferworze kłótni przykrych słów szczerze nie pamięta. Jego bojowości i odwagi zazdrościć mu może cały zodiak. Baran bowiem nie boi się nikogo i niczego. Jego bitność i impulsywność to z pewnością zasługa patronującej mu planety, czyli Marsa – boga wojny.  Barany nierzadko są zdeterminowane i bezpośrednio dążą do wyznaczonego celu.

 

Krótki lont

Tyczy się to także miłości! Po zodiaku krążą opowieści o wysokim libido Barana. Przeto sam Casanova był reprezentantem tego znaku. Jednak krótki lont powoduje szybka detonację bomby namiętnosci, ogromnej eksplozji uczuć i pożądania. Zatem jeśli chodzi o płomienny romans, czy o bardzo satysfakcjonującą przygodę to jest to partner wręcz idealny! Jeśli ktoś mimo wybuchowości i hałaśliwości barana będzie chciał z nim spędzić życie (lub z osobą z Marsem\Wenus w tym znaku) musi pamiętać, aby ciągle podsycać ogień związku i dostarczać, co rusz nowych iskier podpalających krótkie lonty. Dobrze jest wiedzieć, że jego okropny temperament i pozorny erotyzm mogą skrywać głęboko perwersyjną naturę. Warto rownież dodać, że swoje liczne podboje Barany zawdzięczają głównie temu, iż nie są specjalnie wybredne. Choć jeśli chodzi o przedmioty to mają słabość do dóbr luksusowych.

 

Carpe diem

Chwytaj dzien!!! Baran nie potrafi jeszcze uczyć się z przeszłości, ani też nie wybiega w dalszą, ani nawet bliższą przyszłość. Często nie jest w stanie przewidzieć konsekwencji własnych poczynań. Według niego istnieje tylko to, co można doświadczyć tu i teraz. Baran ceni sobie przede wszystkim wiedzę empiryczną, osobiscie zdobytą. Nie pochyli on chętnie rogatej głowy przed nadętym autorytetem. Nie uzna zwierzchnictwa i nie podda się kontroli. Sam za to z wielką checią przejmuje dowodzenie. Gdy jest to typ nie rozwijajacy się, na swoich doradców wybierze jeszcze głupszych od siebie lizusów, a każdy przejaw sprzeciwu będzie brutalnie tłumił. Szybciej wybierze śmierć niż okazanie słabości.

 

Barany i owieczki

Jak wielokrotnie wspominano, nie ma na świecie osoby posiadającej cechy tylko jednego znaku zodiaku. Pamiętając o tym, pragnę zwrocić Wasza uwagę na kilka postaci reprezentujących znak Barana. Doskonałym przykładem posiadającym wiele baranich przymiotów jest urodzony 3 kwietnia naczelny coach Polski Mateusz Grzesiak. Z łatwością można w jego wypowiedziach czy postach odnaleźć motywujący ogień, rozprzestrzeniający się w zadziwiającym tempie. Mateusz swoich odbiorców z wielkim entuzjazmem zachęca do realizacji marzeń. Jeśli takich nie posiadają, to chętnie podzieli się swoimi, bo jak każdy Baran ma ich wiele i jak każdy reprezentant pierwszej fazy zodiaku wie, że niemożliwe nie istnieje. Jeszcze:).  Wprawny czytelnik Grzesiakowego facebooka  bez problemu dostrzeże często pojawiające się historie o ryzyku, podjętym bez rozmyślań o wszelkich możliwych konsekwencjach. Również urodzony 3 kwietnia Eddie Murphy uosabia wiele cech Barana, niestety głównie takich jak popędliwość czy agresja. Duża dawka przemocy i okrucieństwa nie trudna jest do zaobserwowania w dziełach Quentina Tarantino (27 III) słynącego poza oczywiście swoimi filmami, z ogromnego skupienia na sobie.

Znak barana reprezentują również: Jacek Kaczmarski (22III), Jackie Chan (7 IV), Władimir Władimirowicz Kliczko (25 III), Lady Gaga (28 III), Leonardo da Vinci (15 IV), Steven Seagal (10 IV) czy Vincent van Gogh (30 IV).

 

Artykul napisalam dla Akademii Ducha calosc tu: http://akademiaducha.pl/tag/baran/

 

Źródła:L. Weres – ,,Homozodiakus”

W. H. Zylbertal – ,,Kosmiczne źródła jaźni

H. Bakuła – ,,Jak stracić przyjaciół”

L. Szuman – ,,W kręgu znaków zodiaku”

 

Archetyp Barana

jakowniebie.pl 2024

Media Społecznościowe