19 września 2018
Bliźnięta

Na tapczanie leży nagi król  
 
Najprawdopodobniej Tomek nigdy nie łaknął samej nagrody, ale nie ulega watpliwosci, ze serce jego rwalo sie do sławy i blasku zwycięzcy.                                                                                      Przygody Tomka Sawyera M.Twaina

 

I teraz wchodzę ja cały na … czerwono lub złoto

Gwiazda kazdego wieczoru, przynajmniej w swoim mniemaniu. Długo pozostaje pod wrażeniem jakie wywarł na otoczeniu. Tak, dziś zajmiemy się Lwem. Znak ten pojawia się wraz z latem, gdy gorące Słońce skłania nas do odpoczynku w cieniu, gdyż do żniw jeszcze mamy trochę czasu, a upał nie sprzyja wysiłkowi. Poza tym zbiory i robienie zapasów zostawimy pracowitej i skrupulatnej Pannie. My możemy teraz chwile odpoczac. Złośliwi twierdzą (tzn. cyniczne Skorpiony), że kociak zodiaku w swoim lenistwie prześcignął nawet Wagę i tym samym plasuje się na 1 miejscu w rankingu zodiakalnej bumelki. Jednak uważny obserwator dostrzeże, iż to wrodzone dostojeństwo nie pozwala się Lwu zbyt szybko i gwałtownie się poruszać. To po prostu nie przystoi grzywiastej arystokracji. Natomiast dar organizacyjny z jakim się urodził pozwala mu z łatwością rozdzielić zadania tak, aby przypadkiem nie zostało nic dla niego. Chyba, że nagroda za wysiłek będzie splendor i sława, wówczas Lew jest wstanie wykazac się ogromna odwaga oraz wytrzymałością, nie spotykana w trygonie ognistym. To urodzeni aktorzy o wielkim ego i równie głośnym ryku. Często pyszni i próżni nie mogący znieść sukcesów innych. Wzrastają w nieuzasadnionym poczuciu wspaniałości i wyższości.  
 
Kici, kici, taś, taś … Do Lwa?! K*rwa do Lwa ???

Jako ogień, Lew symbolizuje stabilny, ciepły, złoty  płomień, który rozświetli przestrzeń (bywa, że tandetnymi ozdobami i złotymi zębami) i który pozwoli nam się ogrzać. Paliwem dla mało rozwiniętego kotka sa umizgi, lizusostwo i pochwały. Jak nagiego króla, Lwa można wodzić za wąsy pochlebstwami i oferta taniego blichtru. Jednak gdy mamy do czynienia z samorozwijajacym się reprezentantem tego znaku, wówczas największym dla niego komplementem będzie oddanie i chęć służenia mu. Lojalnych mu ludzi, Lew jest w stanie zasłonić wlasna piersia przed niebezpieczeństwem. Każdy przedstawiciel tej fazy poszukuje w otoczeniu akceptacji swoich działań. Wiele rzeczy w ich zyciu czesto dzieje sie samo. Pozostawiają wiele spraw fartowi oraz słabości innych. 
 
50 punktów dla Gryfonów

Gryf to mityczne zwierzę z glowa orla i ciałem lwa. Wszyscy uczniowie Gryffindoru, choć różni mieli w sobie wiele  lwich przymiotów. Dokładnie tak samo jest w normalnym życiu. Nie każda archetypowa cecha, ujawnia się u każdego, w ten sam sposób. U jednostki pracującej nad sobą,, duma i pewność siebie będzie bronić przed 
płaszczeniem się i lizusostwem, a ponad to pomoże zbudować zdrowe poczucie własnej wartości.  Natomiast u napuszonym figurantów czy prowincjonalnym aktorowi będzie jedynie napychać, już i tak rozepchane, do granic dobrego smaku, ego. Lew jako król może być szlachetnym wladca o wewnętrznym poczuciu sprawiedliwości oraz o ogromnej odwadze cywilnej. Kochający swój, oddany lud, któremu urozmaica żywot swym charyzmatycznymi przemowami. Ale rownie dobrze moze byc gnuśnym tyranem, który myli odwagę z brawura, a władze z rozkazami.Poddanych będzie on traktował jako konieczny element jego królewskiej egzystencji czyli widownię.  
 
Krol Lwie Serce

Nie bez przyczyny mówi się o lwim sercu, gdyż w ogromnej klacie, wyhodowanej specjalnie do wieszania medali, bije równie wielkie i dobre serce. Lew swoja charyzma i cieplem jest w stanie obdzielic cały zodiak. I nie tylko tym jest w stanie obdarować, gdzy znany jest również z hojności i z szerokiego gestu. Niestety, często w parze z tymi zaletami, idzie przesadna ufność i naiwność, co sparzyło łapki już nie jednemu kotkowi. Nieprzeciętny optymizm nie pozwala mu się jednak zamartwiac takimi drobiazgami. Gdyż na jego barkach spoczywa ogromna odpowiedzialność (nawet jeśli faktycznie nie jest taka wielka, ale zawsze jakaś sobie znajdzie.) oraz jako wielki dekorator świata, niczym Magda G. podczas rewolucji, będzie stroił siebie i swoje otoczenie mniej lub bardziej tandetnymi błyskotkami. Najważniejsze, aby było dużo, czerwono i się błyszczało, oczywiscie odbitym od niego blaskiem.  
 


Gwiazdy spod znaku Lwa (nie-gwiazy się w tym znaku nie rodza :) )  

Politycy​ : ​ Napoléon Bonaparte (ponoć w szeregach jego wojsk nie było żadnego Lwa - generała, gdyż jak wiadomo król może być tylko jeden),Jan III Sobieski , Fidel Castro ( brawo Lwy) ,Benito Mussolini (jeszcze lepiej),Barack Obama (Ewidentnie lubi błysk fleszy), Antoni Macierewicz (bez komentarza), Bill Clinton. Slawni:​ Whitney Houston(ryk, grzywa), Robert Lewandowski, Kuba Wojewódzki, Arnold Schwarzenegger, Jennifer Lopez , Robert De Niro, David Duchovny.  

 

 

Archetyp Lwa

jakowniebie.pl 2024

Media Społecznościowe