23 września 2018
Bliźnięta

PAN WODNIK I JEGO ERA

 

Tolerancja i otwarty umysł to cechy charakterystyczne Wodnika. Na ogół osobnicy spod tego znaku pozbawieni są jakichkolwiek uprzedzeń. Obecna era Wodnika to przebudzenie i właśnie takie jakości, jakie reprezentują przedstawiciele tego znaku w horoskopie. 

 

Żadna rewolucja nie odbyła się bez wpływu Wodnika lub jego planet. Reprezentanci tej fazy cenią sobie niezależność i indywidualizm, ale zarazem są szalenie wrażliwi na krzywdę społeczną. Czasem wręcz histerycznie usiłują być za wszelką cenę innymi od otoczenia. O ile Koziorożec w pocie czoła tworzył nową cywilizację, tak Wodnik – jak krnąbrny syn -niszczy ją. Uważa bowiem, że skostniały i pełen wad system musi upaść. Wszelkie dziedziny alternatywne mają ogromne rzesze wodnikowych popleczników. Wodnik to po prostu urodzony opozycjonista. Co ciekawe Uran (planeta władająca Wodnikiem) został odkryty w 1781 roku tuż przed Rewolucją Francuską i rewolucją przemysłową, dając się poznać jako zapowiedź ogromnych, wręcz – nomen omen – rewolucyjnych zmian. Niedługo potem w Stanach Zjednoczonych uchwalono Deklarację Niepodległości, a w Polsce Konstytucję 3 Maja, co pokazuje uraniczno – wodniczą walkę o poprawę życia pojedynczej jednostki.

 

Na fali żywej wody

Najprostszym znakiem graficznym symbolizującym Wodnika są dwie fale. Nie mają one jednak nic wspólnego z wodą. Są to bowiem fale żywiołu tego znaku czyli powietrza. Symbol ten ma również nierozerwalny związek z Uranem. Planetą wielkich wynalazców i anarchistów. Owe ciało niebieskie reprezentuje w astrologii nic innego jak właśnie powietrzne fale czyli łączność satelitarną, radio ale i telewizję czy telegraf. To także telepatia i astralne podróże. Zatem większość świadomego społeczeństwa oczekuje od początku Ery Wodnika uderzeniowej fali zmian. Wnioskując po charakterze planety patronującej czekają na przebłysk geniuszu jak u wynalazcy wielkiego dzieła lub czegoś równie niespodziewanego i spektakularnego. Jednak czy początek tej ery już nie nastąpił? Czy wszechobecne komputery, telefony i powietrze wypełnione różnymi sygnałami to nie właśnie to czego pragnie Wodnik? Upada to, co stare dzięki powszechności wyżej wspomnianych mediów i informacji, które można dzięki nim przekazać. I właśnie ta informacja, słowo kluczowe zresztą dla wszystkich znaków powietrznych, jest lepiej uchwycona na bardziej złożonym symbolu tego znaku. Wodnika przedstawia się bowiem również jako mężczyznę, który klęczy na jednym kolanie, wspierając w ten sposób dzban z wylewającą się wodą. Jednak nie jest to zwykła woda lecz woda żywa. Symbol rezerwuaru kosmicznej świadomości oraz bogactwa idei. Tym właśnie Wodnik chce obdarować ludzkość. Rozlewając po świecie swoje pomysły oraz poglądy pragnie zmieniać i inspirować.

 

Cienka linia

Jak powszechnie wiadomo nie ma wyraźnej granicy między geniuszem a szaleństwem, między genialnym wynalazcą a majstrem dziwakiem. Czasem różni ich tylko jeden uśmiech losu. I o ile Wodnik jest w stanie zmieniać świat, demokratyzować rządy i dostarczać nowych wynalazków, o tyle z wielkim trudem zmienia siebie. Czyni to z lęku o niepewne jutro. Po nim to bowiem następuje znana ze swej chwiejności i otoczona mamiącymi mgłami Neptuna faza Ryb. Chcąc jak najlepiej zaprojektować i kontrolować kolejny dzień, Wodnik sprawia wrażenie jakby zamieszkał już w przyszłości, wybiega myślą daleko dalej niż inne znaki, wraca niechętnie do dnia obecnego i to jedynie z obowiązku.

 

Mozart, Doda, Niemen i Shakira 

Wyżej wspomniani jak i Anna German, Włodzimierz Wysocki oraz Bob Marley i Justin Timberlake to obdarzeni talentem muzycznym Wodnicy. Wśród urodzonych w tej fazie nie może zabraknąć mężów stanu. Do tej grupy należą : R. Regan, T. Kościuszko, W.Witos, W. Gomułka, A. Lincoln czy F. Roosevelt. No i nie można nie wspomnieć o postaciach, które mocą swoich idei burzyły teraźniejszy stary świat takich: Galileusz czy Karol Darwin.

 

Koniec Ryb, początek Wodnika

„Ichthys” w języku starogreckim oznacza „RYBA”. Jest to znak pierwszych chrześcijan – symbolizuje Chrystusa. Jest jednym z najsłynniejszych akrostychów, czyli słów, które można utworzyć biorąc pierwsze litery wyrazów ze zdania. Ichtys układa się z frazy Jezus Chrystus Bóg Syn Zbawiciel. Jest to istotne dlatego, że odchodząca era była fazą Ryb właśnie. Jak łatwo zauważyć ludzkość przechodzi zodiak odwrotnie niż to jest w naturalnym rocznym cyklu. Tak więc trwająca od dwóch tysięcy lat era chrześcijaństwa, zapoczątkowana pojawieniem się Gwiazdy Betlejemskiej i Narodzinami Jezusa dobiega końca. Głównymi jej cechami była ślepa wiara i ofiara, tak charakterystyczne dla zodiakalnych Ryb. Razem z Wodnikiem nadchodzi era oświecenia lub inaczej przebudzenia. Tak ważna dla tego znaku informacja, dzięki globalizacji i cyfryzacji jest do zdobycia na wyciągnięcie ręki. Dzięki rozwojowi duchowemu telepatia i astralne podróże stają się coraz bardziej powszechne. Można być jednocześnie w Tu i Teraz oraz w innych czasach i przestrzeniach. Nie ma już tajemnic. Powoli znikają wszelkie tabu i konwenanse. Nadchodzi czas altruizmu, oryginalności i na pewno nieprzeciętności. Już się nie mogę doczekać.

 

Artykul napisany dla Akademii Ducha calosc tu : http://akademiaducha.pl/wodnik-i-jego-era/

 

Źródła:

L.Weres – ,,Homozodiakus”

W.H Zylbertal – ,,Kosmiczne źródła jaźni”

H. Bakuła – ,,Jak stracić przyjaciół”

fot. www.astrologyzone.co

 

Archetyp Wodnika 

jakowniebie.pl 2024

Media Społecznościowe