29 czerwca 2022
Bliźnięta

Ascendent rozpoczyna pierwszy dom, który jest analogiczny do znaku zodiaku Baran.

Skróty: AC AS, Asc (powszechne w krajach anglojęzycznych)
Asz, A (tradycyjny)
 
 

Ascendent oznacza znak zodiaku wznoszący się na wschodnim horyzoncie w momencie narodzin (łac. ascendere = wzrastać). Stąd pochodzi potoczny termin „Wschodni Punkt".

Ascendent to przecięcie wschodniego horyzontu i ekliptyki. Gdy Ziemia obraca się wokół własnej osi, nowy znak zodiaku wznosi się średnio co dwie godziny na wschodnim horyzoncie. Ascendent przebiega przez cały zodiak w ciągu jednego dnia. Dwie osoby urodzone w tym samym czasie w odległych miejscach mają różne Ascendenty.
 

Ascendent jest wierzchołkiem, czyli początkiem pierwszego domu. Ascendent oznacza zatem również początek naszego życia, nasze narodziny. To punkt wyjścia do świata, od którego zaczynamy życie. Przeciwny mu descendent to punkt, do którego zmierzamy. Dlatego DSC kojarzy się z tematem spotkania i relacji.

Ascendent to bardzo indywidualny punkt w horoskopie. Pozycja w pewnym znaku zodiaku, stopniu i aspekty planet w połączeniu z nim nadaje właścicielowi specyficzny mu charakter.

Ascendent odzwierciedla instynktowną naturę osoby, a także jej impulsywny potencjał czynnościowy. Poszczególne domy opisują bardziej szczegółowo, gdzie kolejne potencjały mieszkają. Ponadto ascendent wyraża wymagania, jakie jednostka stawia wobec świata i życia. Sam ascendent jest trudny do uchwycenia jako pojedynczy punkt, ponieważ pierwszy dom również odgrywa ważną rolę w całej interpretacji, podobnie jak planety znajdujące się na ascendencie i w pierwszym domu. Możesz przeczytać podstawowe cechy ascendentu w odpowiednim znaku zodiaku, ale ogólny obraz jest daleki od namacalnego.
Z jednej strony ascendent podaje informacje o wyglądzie fizycznym lub zewnętrznym wizerunku każdej osoby. Naturalnie, nie tylko ASC odpowiada za wygląd.  Więcej o tym niebawem. 

Z drugiej strony, obliczenie tego punktu automatycznie wskazuje pierwszy dom i pozostałe 11 domów, które odzwierciedlają wszystkie dziedziny życia (opisane w poprzednich postach).

W obliczaniu ascendentu szczególnie ważna jest godzina urodzenia.

 

       

 

 

Ascendent

jakowniebie.pl 2024

Media Społecznościowe