29 czerwca 2022
Bliźnięta

 

Ascendent w znakach

 

 

Po części ascendent kształtuje ego, własną tożsamość. Ma więc podobne znaczenie jak znak zodiaku. Pokazuje wpływ, jaki wywieramy na nasze środowisko. W ten sposób wpływa na życie, ponieważ na ten obraz reagują inni ludzie.

Kiedy po raz pierwszy spotykasz osobę, zauważasz jej wygląd, zachowanie i może kilka nawyków-reagujesz więc na ascendent.

Opisy ascendentów w znakach zodiaku są ogólne i mają być jedynie inspiracją do dalszych poszukiwań.

 

Ascendent w Baranie

Woli realizować swoje liczne pomysły od razu i nie pozwala, aby dobre rady go zniechęciły. Ta odwaga sprawia, że osoby z tym ascendentem wydają się być pewnymi siebie. Otwarcie mówi to, co myśli i nie przebiera w słowach. Ognisty ascendent nie radzi sobie dobrze z krytyką.

Mocne strony: bezpośredni, atletyczny, praktyczny, obdarzony wyobraźnią, odważny.

Słabości: bezwzględny, niekonsekwentny, egoistyczny, porywczy, niespokojny.

 

Ascendent w Byku

Byk na ASC kocha naturę, jest praktyczny, niezawodny i często uzdolniony artystycznie i technicznie. Ale jego minusem jest to, że nie lubi wychodzić ze swojej strefy komfortu.

Potrzebuje bezpieczeństwa i stabilności, aby czuć się dobrze. Gdy ich dom, stały partner i miejsce w życiu są bezpieczne, ascendent w Byku może odetchnąć z ulgą.

Mocne strony: silna wola, zmysłowość, przyjazność, pracowitość, tradycjonalizm.

Słabości: powolność, potrzeba bezpieczeństwa ograniczająca działanie, materializm, upór.

 

Ascendent w Bliźniętach

Ascendent w Bliźniętach interesuje się różnymi rzeczami i jest nierozerwalnie związany z wiedzą i komunikacją. Chce zrozumieć wszystko wokół siebie i chłonie wiedzę jak gąbka. Ten ascendent podchodzi do innych ludzi otwarcie i chce dowiedzieć się o nich więcej. Ascendent w Bliźniętach nie zna żadnego lęku przed kontaktem z innymi, nie rozumie też „różnic klasowych". Wszystko, co nowe i nieodkryte, przemawia do niego bardziej.

Mocne strony: ciekawy, tolerancyjny, potrafiący z łatwością się wysłowić, mądry.

Słabości: powierzchowny, niezdecydowany, niechętny do zaangażowania, natrętny.

 

Ascendent w Raku

Ascendent w Raku jest znany z ogromnej uczuciowości, opiekuńczości oraz ze swoich wahań nastrojów. Nie zawsze ma to wydźwięk negatywny, bowiem ten ascendent często odczuwa całą gamę uczuć i pokazuje je światu zewnętrznemu. To sprawia, że życie z nim może czasami i jest nieco burzliwe, ale nigdy nie jest nudne.

Mocne strony: emocjonalny, opiekuńczy, troskliwy, namiętny, romantyczny, wierny.

Słabości: kapryśny, przestraszony i strachliwy, łatwo go obrazić, melancholijny.

 

Ascendent w Lwie

Ascendent w Lwie chce stać się wielką osobowością. Jest dumny, pewny siebie, energiczny, kreatywny i ma ochotę coś stworzyć.

Ludzie z ascendentem w Lwie lubią prowadzić swoich bliźnich jak głowa rodziny, czy to zawodowo, czy prywatnie. Tak wiele dumy i przywództwa jest oczywiście godne podziwu, ale może również spowodować bunt, co nie jest naturalnie mile widziane. Często czerpie energię z podziwu innych, a kiedy ją dostaje, z całego serca troszczy się o innych.

Mocne strony: twórczy, zorganizowany, hojny, godny, dumny, honorowy.

Słabości: dominujący, narcystyczny, teatralny, pretensjonalny, rozrzutny, dramatyczny.

 

Ascendent w Pannie

Słowo klucz to porządek! W każdym tego słowa znaczeniu. Panna na ascendencie może wydawać się drobiazgowa, może nawet pedantyczna. Ascendent w Pannie oznacza precyzyjne obserwowanie, zbieranie wiedzy, wnikliwe analizowanie i dobrą komunikację. Niewiele pozostawia przypadkowi i błyskawicznie decyduje, co jest przydatne, a co nie.

Mocne strony: mądry, uważny, dający się przystosować, dbający, skromny.

Słabości: uległy, drobiazgowy, perfekcjonista, nadmiernie kontrolujący.

 

Ascendent w Wadze

Ascendent w Wadze jest balsamem dla duszy każdego, kogo spotka. Pozornie nieskomplikowany, ma otwarte ucho dla innych

i wygląda do tego oszałamiająco. Ascendent Wadze potrzebuje swoich bliskich, aby go odzwierciedlili. Dla tych ludzi piękno odgrywa dużą rolę w życiu. Często interesuje się modą lub sztuką, a ich wygląd jest harmonijny.

Mocne strony: dyplomatyczny, twórczy, dający się przystosować, piękny.

Słabości: niezdecydowany, wygodna, nieostrożny.

 

Ascendent w Skorpionie

Ascendent Skorpionie ma ten szczególny wygląd. Swoimi oczami może zajrzeć w duszę osoby znajdującej się naprzeciw, nie mówiąc ani słowa. Potrafi wydobyć najciemniejsze zakamarki duszy. Ten ascendent widzi rzeczy inaczej. Nie lubi powierzchowności i chce dotrzeć do sedna rzeczy. Rządzącą planetą znakiem zodiaku Skorpion jest Pluton. To oznacza moc, pasję, intensywność, radykalne zwroty, a także możliwość ciągłego rozwoju. Minusem jest to, że ascendent Skorpionie może być trudny dla siebie i innych. Dopóki nie znajdzie swojego centrum, lubi kontrolować innych, bo boi się, że bliscy go opuszczą.

Mocne strony: emocjonalny, namiętny, wytrwały, pomocny.

Słabości: kontrolowanie, zazdrosny, lubi manipulować, łatwo bywa urażony, niedostępny.

 

Ascendent w Strzelcu

Szuka wizji, która nadaje sens jego życiu. Ten ascendent sprowadza na ziemię ogromne pragnienie wiedzy i chce spróbować wszystkiego: podróży do odległych krajów, zagłębiania się w filozofię, tezy i stwierdzenia, które wykraczają poza tym, co „normalni" ludzie wyznaczyli jako horyzont. Strzelec wznoszący się jest dobroczyńcą, optymistą i istotą duchową. Wśród przyjaciół ten wstępujący jest wilkiem imprezowicz. Lubi zabawiać ludzi, śmiać się, uśmiechać i być w centrum uwagi.

Mocne strony: ryzykowny, ciekawy, kosmopolityczny, z dużym poczuciem humoru, społeczny.

Słabości: ciekawski, beztroski, rozproszony, niespokojny.

 

Ascendent w Koziorożcu

Często opisywany jako trzeźwy i zdystansowany, ale wznoszący się Koziorożec dopiero się rozgrzewa. Zdeterminowany, sumienny

i odpowiedzialny, pnie się w górę i prawdopodobnie w pewnym momencie życia znajdzie się na pożądanej pozycji. Ascendent w Koziorożcu często ma wrażenie, że trzeba ciężko walczyć o dobre rzeczy w życiu. Wszystkie podejmowane decyzje służą realizacji celów. I oczywiście: bez wysiłku, nic nie będzie. Bywa, że wyglądają na starszych, niż są w rzeczywistości lub budzą duży autorytet

w innych. Osoby z ascendentem Koziorożca wolą zachować swoje uczucia dla siebie.

Mocne strony: odpowiedzialny, sumienny, ambitny, skoncentrowany, uporządkowany.

Słabości: perfekcjonista, rygorystyczny, surowy, materialistyczny.

 

Ascendent w Wodniku

Dzika fryzura, jasna szminka czy wzorzyste skarpetki wznoszący się Wodnik często przyciąga uwagę. Chociaż ten ascendent nie jest rajskim ptakiem, często pojawia się z ekstrawaganckim szczegółem, który ujawnia indywidualność. Ascendent w Wodniku jest z tego bardzo dumny. Jego serce jest wolne, jego duch wolny, a wola zbuntowana. Nie przejmuje się normami, woli zanurzyć się w przygodę. Niesie ze sobą małą sprzeczność. Z jednej strony się nie podporządkowuje, z drugiej czerpie energię z zaangażowania w grupę. Jest przyjacielski i towarzyski, ale zawsze wydaje się nieco zdystansowany.

Mocne strony: spontaniczny, oryginalny, otwarty, społeczny, niezależny.

Słabości: ekscentryczny, uparty, zdystansowany, niewiążący się chętnie, nierealistyczny.

 

Ascendent w Rybach

Ten ascendent również często szuka tego, czego nauka nie może wyjaśnić, ale mimo to jest. Filozofia, religia lub duchowość są zatem często głównymi tematami dla ascendentu w Rybach. Ten empatyczny ascendent jest wrażliwy i wyczuwa potrzeby otaczających go osób bez konieczności wypowiadania ich na głos. Pasjonuje go dbanie o innych, słuchanie ich, dawanie pocieszenia i czasu. Od czasu do czasu jednak Ryby znikają w swoim wymarzonym świecie i tam odzyskują siły do zmagań codziennego życia.

Mocne strony: intuicyjny, pomocny, obdarzony wyobraźnią, ufny, bezinteresowny.

Słabości: marzycielski, uzależniony od harmonii, zależny, niechętny do konfliktu, niepunktualny.

Ascendent w znakach

jakowniebie.pl 2024

Media Społecznościowe