14 lutego 2022

Marriage Sol Moon - Rosarium Philosophorum

Tekst z gazety Sternwelten 

Autorka :  Mona Riegger 

 

Porównanie dwóch wykresów urodzeń nazywa się synastrą. Pochodzi z greckiego syn (razem) i astron (gwiazda). Ta metoda jest z pewnością najbardziej znana i najczęściej stosowana w dziedzinie astrologii partnerskiej.

Aby z nich skorzystać, wymagane są co najmniej dwa wykresy urodzeniowe, chociaż znamy podobną procedurę od pracy z tranzytami i progresjami do wykresu urodzeniowego. Tutaj również planety są ze sobą powiązane.

Aby pokazać, jak postępuje się porównując wykresy urodzeniowe, musimy sobie teraz wyobrazić, że nasza badana osoba z części 1 i 2, pani Edda Muster, znalazła to, czego szukała i kogoś spotkała. Być może ponownie spotkała swoją znajomą z kawiarni i skorzystała z okazji, by zapytać dżentelmena o daty jego urodzin. Powszechną praktyką w synastiach byłoby teraz wzięcie wykresu urodzeniowego Eddy i wpisanie czynników horoskopu partnera w zewnętrznym kręgu, aby następnie wyszukać wzajemne aspekty między tymi dwoma horoskopami. Ale porównanie horoskopów zaczyna się trochę wcześniej…

Ukryty obraz - obraz siebie

Przede wszystkim oba wykresy urodzeniowe należy umieścić obok siebie, aby następnie sprawdzić, czy wyszukiwany obraz jednego partnera (patrz część 1) jest tematycznie zawarty w wykresie drugiego partnera.

 

                                                                         

Jak już opisano w części 1, w horoskopie urodzeniowym Eddy na kwadracie T Marsa i Neptuna znajduje się Słońce Raka. Jej męski obraz poszukiwawczy ma zatem silne cechy Neptuna, ponieważ zarówno Słońce, jak i Mars są w napięciu z Neptunem. Dlatego należy się spodziewać, że mężczyzna, którego Edda uważa za atrakcyjnego, miałby w swoim wykresie urodzeniowym akcent Ryb lub Neptuna. Nasz przykładowy partner ma Neptuna na Ascendencie, dalej w koniunkcji ze Słońcem w 12. domu. Ta dominacja Neptuna z pewnością wystarczyłaby, aby Edda była zainteresowana, ale ma też Marsa i Księżyc w Rybach. Być może mężczyzna okaże się dla Eddy nieco zbyt wrażliwy i nieuchwytny, w końcu jej Mars jest w Baranie, a Słońce w szóstym domu. W związku z tym będzie życzyć sobie nieco bardziej „ziemskiej obecności” od swojego odpowiednika, zwłaszcza że aspekty napięcia z jej Neptunem również wskazują, że nie jest jej łatwo zintegrować Neptuna z własnym życiem bez konfliktów.

Odwrotnie, jego poszukiwany obraz kobiety jest opisany przez Księżyc w Rybach w opozycji do Jowisza i Pannę goszczącą Wenus w opozycji do Marsa. Nacisk na Jowisza i Neptuna na obrazie wyszukiwania „Księżyca” można bez większych trudności znaleźć na wykresie urodzeniowym Eddy. Ze Słońcem w kwadracie do Jowisza i Neptuna oraz znakiem Ryb w pierwszym domu, Edda powinna również odpowiadać jego poszukiwaniom wrażliwej kobiety (Ryby-Księżyc), która może tęsknić za większą wolnością i przygodą (Jowisz), niż pozwala jej obecne życie. Panna-Księżyc Eddy koresponduje z jego Panną-Wenus. 

Jeśli bardziej intensywnie zajmiesz się tematem wyszukiwania obrazów i obrazu siebie w horoskopach partnerskich, wkrótce zobaczysz, co pasuje, a co nie. W większości przypadków można znaleźć kilka korespondencji, ale czasami pojawia się czynnik, który w ogóle nie jest „obsługiwany” przez partnera. Doświadczenie pokazuje, że później prowadzi to do konfliktów, jeśli partnerzy nie dają sobie nawzajem wystarczającej wolności lub są tak skoncentrowani na sobie, że nie są w stanie żyć brakującą częścią w relacjach z innymi ludźmi. Nie musisz oszukiwać swojego partnera. Jeśli Eddzie brakuje ognistej, wrogiej lub bojowej roli w swoim przykładowym partnerze, który nie może jej zaoferować powyższych cech, mimo najszczerszych chęci, może zamiast tego uprawiać intensywne sporty z przyjaciółmi.

Obsada kwadrantu

Zanim zaczniesz od faktycznego porównywania aspektów w horoskopach partnerskich, spojrzenie na zajęcie kwadrantu horoskopu urodzeniowego może dostarczyć dalszych wskazówek dotyczących zgodności i przyciągania, zwłaszcza jeśli chodzi o słońce i księżyc. Na przykład, jeśli jeden z partnerów ma w pełni zajęty pierwszy kwadrant (dom 1-3), osoba, która przynajmniej ma słońce w przeciwległym trzecim kwadrancie (dom 7-9), będzie go uzupełniać. Fizyczna i ekspansywna energia dwóch „pierwszych kwadrantów” w bliskim związku może prowadzić do pewnego rodzaju „przeciążenia” energetycznego, takiego jak palenie świecy z obu stron. Doświadczenie pokazuje, że najlepiej odpowiadają kwadranty pierwsza i trzecia, a także druga (dom 4-6) i czwarta (dom 10-12). Ale nacisk na pierwszą ćwiartkę dla jednego partnera i nacisk na czwartą dla drugiego (analogicznie do drugiej i trzeciej ćwiartki) mają efekt uzupełniający.

Astrologia partnerstwa od 25 lat

Jeśli tak jak ja interesowałeś się astrologią partnerską dwadzieścia pięć lat temu i chciałeś dowiedzieć się, jak to naprawdę działa teraz, zwykle słyszałeś lub czytałeś: Słońca partnerów powinny się „dogadać”, oczywiście księżyce też. Wtedy bardzo ważne jest, aby Wenus jednego łączyła się z Marsem drugiego, a przynajmniej pozostawały ze sobą w harmonii znakowej, a najlepsza jest koniunkcja słońca i księżyca! Albo słońce mężczyzny w koniunkcji z księżycem kobiety, albo odwrotnie, słońce kobiety w koniunkcji z księżycem mężczyzny. Ta ostatnia była jednak postrzegana jako dość problematyczna ze względu na rozumienie ról, które panowały jeszcze w połowie lat 70., gdyż w tym przypadku kobieta „musiałaby nosić spodnie”.

Moim zdaniem wiele aspektów napięcia między planetami, a osiami nie wskazuje na to, że związek jest zły lub wydaje się całkowicie beznadziejny. Raczej gwarantują, że nigdy się nie znudzi. Z drugiej strony wymagają od obojga partnerów więcej energii i chęci do pracy nad blokadami w przepływie energii.

 

Astrologia synastyczna, czyli partnerska.

jakowniebie.pl 2024

Media Społecznościowe