16 października 2018
Bliźnięta

To pytanie, czasem w formie zarzutu pada niebywale często, głównie jako podważanie słuszności istnienia astrologii. Jako że od kilku lat (już prawie dyszka), zajmuje się  tą dziedziną wiedzy, postanowiłam na nie w końcu odpowiedzieć odpowiedzieć i uświadomić Ci przy okazji, z grubsza czym jest horoskop.

 

1. Błąd logiczny

Naprawdę uważasz, że astrolodzy twierdzą, iż WSZYSTKIE, ale TO WSZYSTKIE osoby urodzone na przestrzeni ok. 28 dni sa DOKLADNIE TAKIE SAME. Serio ? To przecież statystycznie niemożliwe, żeby w każdym kraju, w danym przedziale czasowym rodziły się osoby o dokładnie takim samym charakterze, wyglądzie i podejściu do życia. Ale nie mam do Ciebie pretensji, gdyż takie myślenie ukształtowały Ci nic nie warte horoskopy gazetowe.

 

 

 

2. To czym jest znak zodiaku?           

Znak zodiaku określa pozycję Słońca w momencie Twojego urodzenia. Używa się do tego Słońca, ponieważ ono co roku wraca na mniej więcej to samo miejsce w tym samym czasie. Słońce w horoskopie określa taka ogólna energię człowieka, ktora mozna okreslic głównie patrząc na cały życiorys delikwenta. A więc co determinuje Twój charakter ? Inne ciala niebieskie i osie horoskopu (dla niewtajemniczonych wykres służacy do stawiania horoskopu jest kołem i ma 2 osie z 4 ważnymi punktami). Czyli mamy już 13 innych waznych elementow, do tego dochodzą tak zwane domy, których jest 12, a do tego jeszcze szalenie ważne aspekty czyli relacje między planetami. Nie wspominajac juz o punktach, węzłach, planetoidach itp.  Zatem jak widzisz sprawa jest trochę skomplikowana. Pewnie dlatego astrologii na ​ Uniwersytecie Jagiellońskim​ trwała kilka dobrych lat (z UJ została usunięta w XVIII w. ).  

 

3. Skąd mam wiedzieć, gdzie mam inne planety?  

Tego dowiesz się bardzo szybko wpisując swoje dane na jakiejś darmowej stronie rysującej kosmogramy np tu. Wówczas w ciągu niecałych 5 minut ujrzysz mapę swojej duszy. Możesz zacząć ją interpretować na własną rękę, albo mozesz znalezc sobie astrologa (np. mnie :) Wiecej informacji znajdziesz i tutu:  ). Wówczas otrzymasz pełną interpretację oraz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.    

 

 

4. Co gdy nie jestem pewna jakim znakiem jestem?

To się zdarza, gdy urodzisz się na przełomie 2 znaków i różne źródła podają odmienne daty. Wówczas najlepiej wrzucić dane w program (wyzej podany) lub skonsultować się z astrologiem. 

 

5. Czy wiesz kiedy masz urodziny? Jesteś pewien, że obchodzisz je dobrego dnia?

Jak wyzej napisalam Słońce wraca co roku na mniej więcej to samo miejsce. Zatem mozliwe jest, ze astrologiczne urodziny mozesz miec dzien wczesniej lub pozniej niz myslisz ze masz. Taki horoskop wystawiany na dokładny moment Twoich urodzin nazywa się Solariuszem i mowi on na co kierujesz swoją uwagę, w przyszłym osobistym roku astrologicznym. Twój osobisty rok astrologiczny trwa od Twoich urodzin do następnych Twoich urodzin.  

 

6. A co z 13 znakiem zodiaku?

Trzymajcie mnie!!! Ten temat drażni mnie bardziej niż kocie kłaki na czarnych rajstopach. Nie ma trzynastego znaku. Jaki znak masz, taki masz. Koniec. Kropka. Poszli spać. Wiecej informacji znajdziesz np. tu : https://www.wrozka.com.pl/tajemnice/wszechswiat/8274-wezownik-trzynasty-znak-zodiaku

bo już inni  astrolodzy o wielokrotnie tym pisali.

Wężownik jest ,,nowością" odgrzewaną, co ok. 2 lata. Zatem nie, nie jesteś wężownikiem. 

 

 

 

Wpis krótki i treściwy. Mam nadzieję, że rozwiązałam wszystkie Twoje wątpliwości na ten temat. Jeśli masz pytania pisz, chętnie odpowiem :)   

 

Dlaczego nie pasuje do opisu mojego znaku zodiaku?

jakowniebie.pl 2024

Media Społecznościowe