Media Społecznościowe

jakowniebie.pl 2021

Faza Raka

 

Rak to czwarty znak zodiaku. Charakteryzuje go mentalna otwartość i opiekuńczość, symbolizuje macierzyństwo. Archetyp ten jest otwarty na przesłania płynące z głębi duszy. Jest to świat obrazów i marzeń. Nie jest to łatwe do ujęcia w słowa i nie jest łatwe nadanie temu kształtu. Tak jak woda, która jest żywiołem tego znaku. Troska o innych i bycie pod opieką, to także ważne kwestie w życiu ludzi, którzy mają silnie zaznaczony archetyp tego znaku. Raki chcą dawać swoim bliskim opiekuńcze ciepło, a jednocześnie same będą szukać bezpieczeństwa. Kontakt z dziećmi jest dla nich łatwy, ponieważ potrafią dotrzeć do emocji dziecka i wczuć się w jego byt. Może być to również oznaką tego, że osoby hojnie obdarzone tym archetypem nie chcą dorosnąć.
 
W rzeczywistości archetyp Raka jest bardzo skoncentrowany na przeszłości i konserwatywny w swoim stylu życia. Dla niego przeszłość i wspomnienia są ciągle obecne, zawsze włącza je do bieżących wydarzeń. Znak Rak daje osiom i planetom, które się w nim znajdują, chłonność, opiekuńczość, wyobraźnię i macierzyństwo, a także dziecinność i infantylność.
Z pozostałymi dwoma znakami wodnymi, Skorpionem i Rybami, Raka łączy bezpośredni dostęp do świata emocji i wrażliwości. Jednakże podczas gdy Rak symbolizuje morze, z którego pochodzi całe życie, Skorpion przypomina bagno/nieruchome jezioro, z którego błotnistych głębin wyrasta lotos, a Ryby spokojnie płynącą rzekę. Ze swoim znakiem opozycji Koziorożcem, Rak dzieli stosunek do społeczeństwa: w Raku najmniejsza jednostka, a mianowicie rodzina, jest decydująca, w Koziorożcu jest to społeczeństwo lub państwo jako zasada strukturyzująca.
 
Motto spektaklu: „Spójrz mi czule w oczy”
 
Na moim Instagramie znajdziesz rolkę ze sławnymi rakami
 
 
       

 

27 czerwca 2022