29 czerwca 2022
Bliźnięta

 

Imum Coeli

 

Pochodzenie słowa: łacińskie imum lub intimum = najgłębsze, a coelum = niebo

Synonim: głębia nieba

Skrót: IC

 

 

Jako najniższy punkt w horoskopie, Imum coeli symbolizuje obszar, w którym dana osoba jest całkowicie ze sobą. To miejsce największej intymności, ale i największej wrażliwości. Oto korzenie osobowości w sensie dosłownym (rodzina) i przenośnym (dusza), a także archetypowe wzorce

emocjonalne.

Człowiek często nie zdaje sobie sprawy z tego, co symbolizuje jego imum coeli, właśnie dlatego, że jest mu tak dobrze zaznajomiony z tym tematem od najmłodszych lat. Oznacza przeszłość, w przeciwieństwie do medium coeli, które raczej symbolizuje przyszłość lub przeznaczenie.

Znak zodiaku na Imum coeli dostarcza informacji o tym, jak dana osoba naprawdę jest w głębi duszy, jaki charakter ma jego najskrytsze uczucia i potrzeby.

W większości systemów domów imum coeli zaczyna się od czwartego domu, który jest przypisany do znaku Raka i jego władcy, księżyca.

W większości systemów domów imum coeli zaczyna się od czwartego domu, który jest przypisany do znaku Raka i jego władcy, księżyca. Grecy uważali IC za zwierciadło Hadesa, boga podziemi. I rzeczywiście, odzwierciedla najciemniejsze aspekty ludzkiej osobowości.

 

    W jakim znaku jest Twoje Imum Coeli i jak odczuwasz to miejsce w horoskopie w swoim życiu?

Imum Coeli

jakowniebie.pl 2024

Media Społecznościowe