25 października 2021
Bliźnięta

Książki ...

 

Na początku mojej nauki astrologii, kupowałam całą możliwą literaturę na ten temat. Niestety nie raz, nie dwa i nie siedem natknęłam się na ogólnikowy bubel ze znakami zodiaku w tle. Dlatego postanowiłam informować Cię o ciekawych i godnych plecenia pozycjach, które będę tu sukcesywnie dodawać. W tym artykule znajdziesz moje polecnie, krótkie recenzje oraz linki afiliacyjne. 

 

,,Astrologia księżycowa" 

Niespodziewałam się po tej książce niczego dobrego, a szczerze pisząct to, nawet podejrzewałam ezoteryczny gniot. A tu ku mojejmu zdziwieniu, trafiłam na bardzo dobre opracowanie Księżyca, jako niezmierniw ważnego elementu horoskopu.  Dodatkowo 2 pierwsze rozdziały to ,, Wolna wola, a świadome decyzje" i ,, Horoskop jako narzędzie rozwoju" . Zatem, choć nie jest to książka dla zupełnie początkujących, to zawiera bardz obszerne wprowadzenie do tematyki astrologicznej.  Następnie czytelnik prowadzony jest przez wszystkie możliwe znaczenia Księżyca (dlatego tak naciskam na samodzielną interpretację, albowiem z niej można ciągle dla siebie coś wycjągać), tj. bezpieczeństwo emocjonalne, archetyp matki, strefa komfortu czy wewnętrzne dziecko. Moje serce urzekło, bardzo trafne opisy Księżcyca w znakach oraz domach.  Druga część tej książki jest przeznaczona zdecydowanie dla czytelnika o średniozaawansowanej wiedzy astrologicznej, albowiem traktuje ona o progresywnej pozycji Księżyca (progresje to jedna z technik prognozy) oraz aspektach Księżyca z innymi elementami horoskopu. Książka kończy się kilkoma studiami przypadków. Aby w pełni skorzystać z zawartych w tej pozycji informacji, należy znać położenie swojego Księżyca w horoskopie urodzeniowym, położenie progresywne oraz aspekty. 

Poziom: od średniozaawansowny do zaawansowny 

Link afiliacyjny do zakupu (KLIK)

 

 

To jest Ci pisane. Jak zaakceptować siebie dzięki astrologii

O tej książce nagrałam film. Nie wypowiadam się w nim pochlebnie, ponieważ jest to książka z bardzo dobrze opisanymi podstawami (2 rozdział), jadnak im dalej w las tym gorzej... Pierwsze rozdziały, a co z tym idzie główne elementy horoskopu (NIE WSZYSTKIE) są bardzo obszernie opisane, co uważam za ogromny atut tej pozycji. Jednak na tym koniec zachwytów. Ksiązka, choć obszerna w treść, po macoszemu traktuje wiele elementów horoskopu. Jej budowa przypomina moje wypracowania z podstawówki, na początku detalicznie i z ogromną motywacją, a im bliżej końce klasówki , tym bardziej skrótowo i ogólnie. Nie jestem już tak buńczuczna w swojej opinii, jak na filmie, ale do zachwytu też daleko. Na początek ok. Kilkoro znajomych było zadowolonych z takiego wstępniaczka, dlatego moja opinia już nie jest tak negatywna. Decyzja należy do Ciebie. Jak zawsze :D. 

 

Link do filmu z recenzją.

 

Poziom: podstawowy 

 Link afiliacyjny do zakupu (KLIK) 

 

Astrologia jako język symboli

 

 

Bardzo, ale to bardzo dobra pozycja dla początkujących i średniozaawansownych. Tematy, które zostały obszernie poruszone: żywioły, gwiazdozbiory, znaki zodiaku na kanwie pór roku, podzialy znaków zodiaku, rola Słońca i ascendentu. Uważny czytelnik właśnie zauważył, że brak reszty  ciał niebieskich oraz innych ważnych elementów horoskopu. Ale na początek, a nawet na średniozaawansowanie bardzo dobra pozycja. Dla początkujących, aby zrozumieć połaczenia oraz archetypy znaków, dla zaawanswanych jako wzbogacenie metafor oraz źródło przykładów oraz ciekawostek. 

 

Poziom: podstawowy i średniozaawansowany

 Link afiliacyjny do zakupu (KLIK) 

Książki do i o astrologii

jakowniebie.pl 2024

Media Społecznościowe