27 czerwca 2022

MEDIUM COELI

łac.: medium = środek, coelum= niebo

Jako najwyższy punkt w horoskopie, medium Coeli symbolizuje obszar, w którym osoba wychodzi na zewnątrz. Ponieważ opuszcza ochronną atmosferę prywatności symbolizowaną przez IC, zwłaszcza ma to miejsce, gdy wykonuje się swój zawód.


Medium Coeli wraz z dziesiątym domem wskazuje zatem również na zawód, a dokładniej: powołanie osoby.

JEDNAK, aby dobrać odpowiedni zawód, należy patrzeć na cały horoskop.

MC oznacza pozycję w sferze publicznej lub społeczeństwie. W przeciwieństwie do ascendentu nie chodzi tu o konkretny odpowiednik, ale o bardziej nieokreślony kolektyw, do którego przyczynia się jako jednostka.

 

 

Medium Coeli jest uważane w horoskopie za punkt największej ekstrawersji, z drugiej strony imum coeli, dla najsilniejszej introwersji.

Ponieważ rozwój przechodzi od dzieciństwa do dorosłości, MC jest często utożsamiany z "przyszłością", co ściśle mówiąc nie jest prawdą. Przedstawia raczej bycie na zewnątrz- co jest powszechnie określane jako kariera lub to, co jest uważane za sukces w sensie społecznym.

MC pokazuje nam, dokąd dążymy, do jakiego „najwyższego punktu" zmierzamy.

Pod tym względem MC w horoskopie mówi o motywacji, która nosi daną osobę przez długi czas. Są to cele osobiste.

W naszej kulturze często kojarzymy to z pracą. MC nie jest per se wyznacznikiem ścieżki zawodowej, którą ktoś podąża – ale często idzie w parze z wewnętrznym powołaniem, które lubimy realizować.

O ile "przyszłość" jest często utożsamiana ze wspinaniem się po drabinie kariery, punkt ten może również wskazywać na teraźniejszość w kierunku przyszłości.

Znak zodiaku na Medium Coeli dostarcza informacji o tym, jak dana osoba wychodzi na zewnątrz lub jakie cechy rozwija tutaj w ciągu swojego życia.

 

Można też mówić o celu rozwoju umysłowego. MC ma coś wspólnego z naszym statusem w społeczeństwie. Jest wskaźnikiem statusu, jaki zdobywamy. A więc także wskaźnik tego, jak radzimy sobie z wartościami społecznymi.

 

Medium Coeli

jakowniebie.pl 2024

Media Społecznościowe