Tłumaczenie artykułu Moniki Heer, który ukazał się w gazecie ©www.meridian-magazin.de / 07.05.2018

 

Miałam  Sen 

W grudniu 2017 r. bitcoiny zostały okrzyknięte nowym złotem, jako szybki sposób na wzbogacenie się w Internecie. Uran był na 25 stopniach Barana i właśnie miał zakończyć swoją fazę retro. Zaczęto się zastanawiać, co może zrobić największy rewolucjonista spośród dziesięciu planet w znaku Byka. Ponieważ kryptowaluty takie jak Bitcoin (1), Ethereum i inne są odpowiednikami oraz manifestacją Urana w Byku. Są również w stanie wywrócić (Uran) nasz system bankowy i finansowy (Byk) do góry nogami (Uran). Ale nie chcę tu dramatyzować, snuć tragedii czy prognozować krach giełdowy oraz finansowe straty w latach 2019-2026. Bowiem tyle czasu będzie się Uran znajdował w najwolniejszym z trzech znaków na ziemi. Chodzi mi raczej o zmianę postrzegania Urana, jako potencjału, dającego wyzwania, siłę do kwestionowania znanych pewników i znajdowania niekonwencjonalnych rozwiązań. Bo jedno jest pewne: świat będzie się zmieniał w szybkim (2) tempie, a ci, którzy opierają się jakiejkolwiek zmianie, już przegrali.

 

Duch czasu i indywidualności 

W maju 2018 r. Uran zaglądnie do Byka na pięć miesięcy,  zanim ostatecznie opuści Barana w 2019 r. Ponieważ planety suprapersonalne (pokoleniowe) w znakach odzwierciedlają prądy i trendy w modzie, zatem mężczyźni z brodami mogą wkrótce stać się dość przestarzali.(4)

Ale jak energia Urana manifestuje się na indywidualnym poziomie? Z pewnością ważną rolę odgrywają domy urodzeniowe i osobiste aspekty, które zostały/ zostaną dotknięte tranzytem Urana w Byku. Ale nawet bez bardzo osobistej interpretacji można opisać niektóre parametry tej konstelacji. 

Od odkrycia w 1781 r. Uran jest on synonimem wolności, postępu i zerwania z tradycją. Przypisuje mu się także wynalazki oraz nowe technologie. Zmiany Uraniczne są nagłe, nieregularne i nieoczekiwane. Wodnik jako miejsce zamieszkania (władania) Urana i znak Byka tworzą w (na kole) zodiaku kwadrat. Większe napięcie astrologiczne nie jest możliwe. Byk jako stały znak ziemi poszukuje bezpieczeństwa i stabilności. Wszystko powinno pozostać tak, jak było zawsze. A jeśli zmiana jest nieunikniona, musi wg. Byka następować niepostrzeżenie i powoli. Byk znajduje bezpieczeństwo w posiadaniu i dlatego upewnia się, że posiada jak najwięcej. Cenne symbole statusu są również kupowane pod wpływem archetypu Byka (ale nie tylko!). A to, czy będzie to złota para butów Nike, nowy iPhone X czy kabriolet Mercedesa, zależy od odpowiedniej grupy rówieśniczej. Uran postrzega posiadanie jako zbędny balast, który unieruchamia cię i tym samym ogranicza swobodną mobilność. Chce wstrząsnąć twardym gruntem, którego pragnie Byk. Uran zrewolucjonizuje wszystkie dziedziny związane z pieniędzmi i majątkiem. Prawdopodobnie zostanie wprowadzony bezwarunkowy dochód podstawowy (UBI). Ale nawet bez podstawowego dochodu może to być kwestia porzucenia starych, przestarzałych interesów.

 

Życie z mniejszą ilością pieniędzy ? 

Przez dziesięciolecia posiadanie domu, samochodu i pewne, stałe zatrudnienie było gwarantem szczęśliwego życia. Pokolenie stażystów żyje ze źle płatnych prac, które również są tymczasowe. Nie oszczędzają już na własny samochód. Car sharing to nazwa alternatywy, która pozwala na wspólne korzystanie z samochodów w sposób zorganizowany. Ci, którzy stają się samozatrudnieni, nie wynajmują już własnego biura, ale szukają przestrzeni coworkingowej. Czynsz na drogie mieszkanie miejskie jest finansowany z wynajmu pokoi za pośrednictwem AirBnb. Niektórzy od razu rejestrują się u Couchsurferów i wybierają się na tanie wakacje bez konieczności rezerwacji apartamentu lub hotelu.

Nawet jeśli wiele z tych wspólnot dzielenia się jest wynikiem rozwoju gospodarczego ostatnich dziesięciu lat, dostarczają one wskazówek dla nowego sposobu radzenia sobie z pieniędzmi i majątkiem. 

Oto kilka pytań, które należy zadać sobie na temat Urana w Byku:

• Czy chciałbyś dzielić się swoim dobytkiem z innymi ludźmi? 

• Który bank oszczędnościowy lub bank powinien zarządzać Twoimi pieniędzmi? 

• Czy wiesz, jak Twój bank zarządza kapitałem, który mu powierzasz? 

• Ile pieniędzy potrzebujesz miesięcznie, aby czuć się dobrze? 

• Na co wydajesz pieniądze?

• Jak definiujesz jakość życia: więcej czasu i mniej pieniędzy? Albo na odwrót? 

 

Dla wielu ludzi wolny czas i wolny czas na nicnierobienie to prawdziwe bogactwo.

 

 

Jak inaczej korzystać z Internetu? 

Podczas gdy Uran był w Wodniku w latach 1996-2003, rozpoczął się triumf sieci WWW, która rozwinęła się z Internetu na początku lat 90. XX wieku. Od tego czasu cyfryzacja naszego codziennego życia postępuje w błyskawicznym tempie. Podczas gdy Internet był początkowo celebrowany jako wizjonerskie miejsce dla większej demokracji i nowych form wolności, rozczarowanie pojawiło się przynajmniej od czasu rewelacji Edwarda Snowdena. Przejrzysty obywatel i nowa siła firm technologicznych, takich jak Google czy Facebook, są coraz bardziej zagrażające. Ludzie cierpią z powodu bycia stale dostępnym przez mobilny Internet w nowych technologicznych zabawkach. 

Jak Uran w Byku zmieni nasze codzienne korzystanie z sieci? Czy będziemy musieli przyzwyczaić się do płacenia za artykuły prasowe w Internecie? Jakie modele subskrypcji są przyjazne dla użytkownika? Wydawcy dużych magazynów będą musieli zmierzyć się z tym pytaniem. Dla jednostki może to oznaczać ponowne odkrycie powolności Byka. Może to pomóc bardziej konstruktywnie radzić sobie z komunikacją oraz chaosem informacyjnym w Internecie. Hamowanie to tutaj magiczne słowo. Kto powiedział, że musisz stale odpowiadać na każdy sygnał w telefonie? Masz wybór, czy i kiedy wokół ciebie zapanuje cisza. To nie koniec świata, jeśli usuniesz WhatsApp ze smartfona. Mój przyjaciel odpowiada na e-maile tylko jeden dzień w tygodniu, dlaczego nie? (Ominie Cię coś? A może właśnie siedząc w necie, omija Cię życie?)

 

Rozwijanie świadomość ciała.

Myślenie urańskie i wizjonerskie lubi odcinać się od warunków materialnych. Ale nieograniczona wolność zasady Wodnika napotyka trzech przeciwników w stałym krzyżu (Inaczej wielki krzyż stały lub wielki kwadrat stały; znaki stałe można bowiem połączyć kwadraturami - powstaje wówczas wielki kwadrat, albo krzyżem). Skorpion wyjaśnia, że ​​ludzie są związani swoimi uczuciami. U Lwa, że ego innych stoi na drodze do wolności. Byk wyjaśnia, że ​​ciało wyznacza granice swobodnego ruchu i lotu. I to dobrze! Być może chciałbyś wykorzystać lata spędzone z Uranem w Byku, aby stworzyć więcej miejsca na świadomość ciała w swoim codziennym życiu. Polecane są tu ćwiczenia z szerokiego spektrum uważności i świadomości, ale joga, tai chi, qi gong czy ćwiczenia oddechowe również pomagają w postrzeganiu i odczuwaniu własnego ciała. Małe ćwiczenia uważności w codziennym życiu to skuteczny sposób na zachowanie spokoju i nie tracić głowy, gdy bombarduje nas zbyt wiele informacji. 

Wielkim tematem Byka jest również temat żywienia. Niezależnie od tego, czy jesz wegetariańskie, wegańskie czy flexitarianie potrawy, nasze jedzenie jest darem od ziemi i jej stworzeń, pomimo wszystkich sztucznych dodatków. Moja osobista wizja: Wszystkim zwierzętom, które służą nam jako pokarm, pozwala się wieść szczęśliwe życie na wolności, zanim umrą. Uran w Byku rewolucjonizuje nawyki żywieniowe mas. Może tylko pobożne życzenie? Ale jako konsument decydujesz, jakie produkty spożywcze kupujesz i które firmy chcesz wesprzeć swoimi pieniędzmi.

Być może jest to najważniejsza wiadomość, jaką niesie dla nas Uran w Byku? Mianowicie, że każdy człowiek jest ważny w swoich decyzjach. Za siedem lat znów przemówimy i zobaczymy, czy oddolna rewolucja zmieniła nas wszystkich, a wraz z nami społeczeństwo.

 

 

Uwagi:

„Mam marzenie” to tytuł słynnego przemówienia działacza na rzecz praw obywatelskich Martina Luthera Kinga z lat 60. XX wieku. Pozwoliłam sobie zacytować tytuł, aby zapisać moje nadzieje i pragnienia dotyczące Urana w okresie Byka.

1 - Bitcoiny są obecnie najbardziej znaną wirtualną walutą. Istnieje wiele innych. Kryptowaluty oparte są na oprogramowaniu i technologii, która została opracowana w 2008 roku podczas kryzysu finansowego. Krótko mówiąc, pieniądze można przesyłać niezależnie od banków i bez konta. Wymagany jest tylko dostęp do internetu. Dzięki złożonemu szyfrowaniu, blockchain, transakcje nie mogą być kontrolowane.

2 - W 2026 Pluton i Neptun również zmienią znaki. Neptun będzie wtedy na pierwszych stopniach Barana, Pluton w pięciu stopniach Wodnika. Uran może zatem towarzyszyć narodzinom nowej ery, gdy porusza się przez powolny i powolny Byk.

3 - Mój kolega Christian König mówił podczas ostatniego „Dnia Astrologii 2017” w Kolonii o tym, że mężczyźni znów noszą brody, odkąd Uran przeszedł przez znak Barana. A sama broda oczywiście reprezentuje atrybuty męskości i siły.

Autor: Monika Heer, urodzona w 1957 roku, mieszka z bliźniaczym MC w Bochum i Berlinie, prowadzi centrum szkoleniowe DAV (Niemieckie Towarzystwo Astrologiczne) w Bochum i ma kilka innych miejsc pracy. www.astrologos.de

Wszystkie artykuły Moniki Heer w cyfrowym archiwum Meridian można znaleźć pod tym linkiem: shop.meridian-magazin.de/autoren/heer

 

 

Jeśli chcesz wykorzystać ten niezwykły czas na stworzenie biznesu z serca. Który nie tylko będzie przynosił Ci dochody, ale również będzie Cię rozświetlał, to serdecznie zapraszam na Mastermind - Młodzi Gwiezdni (KLIK). 

Co jeśli prowadzenie biznesu może być niezwykle rozkoszną i przyjemną przygodą ?

Miałam sen

jakowniebie.pl 2024

Media Społecznościowe