02 lutego 2022

INTERPRETACJA

Pierwszy dom - a w szczególności Ascendent, który jest wierzchołkiem pierwszego domu, mówi o tym, jak człowiek podchodzi do świata i jak jest przez niego postrzegany. Pokazuje, jak się bronić i wyrażać swoją wolę. Znak ascendentu mówi Ci, jak wyglądasz, jak się prezentujesz i, jeśli to konieczne, jaki wizerunek pielęgnujesz. Często odzwierciedla również wygląd fizyczny i sylwetkę osoby.

Pierwszy dom reprezentuje wszelkiego rodzaju początki i natychmiastową reakcję. Reprezentuje JA. W przeciwieństwie do siódmego domu (naprzeciwko), gdzie dochodzi do spotkania z innymi ludźmi.

 

ZACHOWANIE I WYGLĄD

Walory pierwszego domu, ukształtowane przez znak zodiaku na AC, znajdują odzwierciedlenie w natychmiastowym dawaniu i obrazie siebie dotkniętych nim osób. Z reguły będziesz w stanie wyraźnie odróżnić Lwa AC od Ryby AC, pod warunkiem, że nie ma innych planet, które określają pierwszy dom w inny sposób.

 

FIZYCZNY TEMPERAMENT I CHARYZMA

Zwróćcie uwagę na wygląd, temperament, fizyczność, ponieważ duchowy kwadrat z domami czwartym, piątym i szóstym nie został jeszcze osiągnięty w dominującym znaku zodiaku.

 

BEZPOŚREDNIOŚĆ, SPONTANICZNOŚĆ

Zazwyczaj pierwszy dom charakteryzuje się zauważalną bezpośredniością, spontaniczną w stosunku do innych, co jest zrozumiałe, gdy ktoś nadal znajduje się w pierwszym domu ze swoją instynktowną, żywiołową sylwetką. Jest to szczególnie widoczne w przypadku ognistych planet Słońce, Mars i Jowisz w pierwszym domu. Osoby dotknięte chorobą nie mogą nie wyrażać się otwarcie i bezpośrednio.

 

SAMOSTANOWIENIE, INSTYNKTOWNE JA I EGO

Zwykle występuje naturalna, prawie automatyczna samoocena związana z fizyczną i instynktowną dyspozycją ego pierwszego domu. W przypadku szkoły Huber, pierwszy dom przedstawia ekstrawertyczne ego (w przeciwieństwie do introwertycznego dwunastego), które wyraża się jako „Jestem tutaj!”, by aktywnie stawić czoła światu,

 

ENERGIA I INICJATYWA

Bogaty pierwszy dom, zwłaszcza w połączeniu z ognistymi planetami i znakami, często skutkuje bezpośrednią energią, która z początku prawie nie jest spowolniona, skłonnością do odważnych, proaktywnych działań („idź po to”). Możliwość natychmiastowego działania i reakcji ma elementarne znaczenie dla dobrego samopoczucia osób np. dotkniętych chorobą.

 

WITALNOŚĆ, ENERGIA ŻYCIOWA I ZDROWIE

Witalność, radość życia danej osoby wynikają z fizyczno-psychicznej jakości Ja i ego. (W kontekście zdrowia szósty dom zwykle odzwierciedla skłonność do później nabytych chorób i ludzki wysiłek, aby nie zachorować.)

 

REFLEKS I INSTYNKTOWNOŚĆ

Wraz z zakotwiczeniem cech pierwszego domu w bezpośredniej fizyczności i temperamencie fizjologicznym, zwykle towarzyszy mu nieświadoma instynktowność, którą trudno kontrolować. Natychmiastowa refleksyjność, również w reakcji na zdarzenia i doświadczenia, które nie są świadomie postrzegane. Staje się to szczególnie jasne w przypadku osobistego zajęcia planety w pierwszym domu, a także ważne jest, aby osoby dotknięte chorobą uwzględniały tę instynktowną energię w swoim życiu, pracy itp.

 

WYDAJNOŚĆ I DETERMINACJA

Fizyczna siła i energia lub instynktowna wola ego pierwszego domu może wyrażać się w znacznej mierze, w zależności od planety i rządzącego znaku zodiaku. W harmonijnym przypadku, po wpływem siły działania następuje szybkie podejmowanie decyzji, determinacja, by rzeczywiście zająć się rzeczami i sprawić, by się wydarzyły.

 

A czy Ty masz coś w I. domu?

W jakim znaku jest wierzchołek Twojego 1. domu?

 

 

 

Pierwszy dom horoskopu

jakowniebie.pl 2024

Media Społecznościowe