09 października 2018
Bliźnięta

Jak wiadomo jest niemożliwym, aby jedna osoba posiadała w sobie tylko jeden znak zodiaku. Poniżej znajdziecie zatem, jedynie archetypy znaków zodiaku, które wstąpiły do wojska.

 

Baran – najszybszy, najsilniejszy, zawsze pierwszy. Najbardziej bitny i odważny. Musi być na pierwszej linii! Jego planeta Mars, to w końcu Bóg wojny! Podejmuje decyzje szybko, ale też najgłośniej drze się na podwładnych. Jeśli poskąpiono mu inteligencji, otacza się tylko lizusami, na których może bezkarnie krzyczeć. W wolnej chwili obraca pannienki, idac zdecydowanie w ilosc niz jakosc. Jako młody żołnierz miewa problemy z podporządkowaniem się słabym jednostka, ktore zapewne tylko przypadkiem mają wyższy stopień niż jego. Energia! Odwaga! Krótki lont  ! Prędkość!

 

Byk – lekko ociężały i krągły, wiecznie coś jedzący, ekspert od logistyki. Nikt jak on nie zadba tak o najlepszy prowiant i  najkorzystniejsze zakupy. W swoim gabinecie ma zgromadzone przeróżne dobra, wszystkie wybitne jakościowo, ułożone ze smakiem, aby mogły zachwycać. Patronuje mu planeta Wenus, która nawet na wojnie szuka harmonii i piękna. Niechętnie będzie on kupował niesprawdzone, nowe rzeczy. Skoro od tylu lat kupujemy te same pociski i jest dobrze to czemu mam zamówić na próbę inne? Przecież jest dobrze. Dziwi się zakupowo konserwatywna krowa.

 

Bliźniak – złapany do niewoli nie będzie przesłuchiwany, gdyż już w drodze opowie strażnikowi wszystko, co wie, czego nie wie i co przypusza. Wypytywany o szczegóły  nic nie bedzie wiedzial, gdyż na drobiazgach sie nie skupia. Ale interesuje się wszystkim. Aby przewozić informacje szybciej i wykorzystać potencjał Merkurego, sprawdzi się w transporcie. Żeby nie wozić samych plotek,  po jednostce czasem załaduje do swojego pojazdu ludzi, karabiny albo jakieś inne alibi dla ciągłego przemieszczania się :).

 

Rak – pasjonat historii. Uwazajacy, ze wszystko co ważne już się wydarzyło i trzeba z tego czerpać ile się da. Jako jednemu z pierwszych zbiera mu się na płacz na uroczystościach upamiętniających ważne wydarzenia dla Polski. Nie wyjedzie on, jednak chętnie na misję, gdyż swoje koszary i ojczyznę traktuje jako swoj dom, a zolnierzy jak rodzine. Do wojska poszedł pewnie z miłości do historii kraju i .... do bezpieczeństwa.

 

Lew – taaaaaaka klata. Ćwiczona godzinami na siłowni. Jednak wcale nie w celach obronnych, lecz jako miejsce do wieszania medali. Im większa tym więcej dowodów uznania się na niej zmieści. Pozniej bedzie mogl Lew przemawiać, błyszczące swymi odznaczeniami. Ego rozpiera i tak juz ledwo dopinajacy sie na piersi mundur. Jednak błyszczenie i zaszczycenie zebranych swoimi wywodami to nie jedyne ze zdolności kotka. Jak nikt inny potrafi on rozkazywać i dzielić obowiązki, tak by przypadkiem nic dla niego nie zostało . Nie można mu jednak odmówić zdolności do motywowania, dzięki czemu bez trudu potrafi podnieść morale żołnierzy.

 

Panna – najlepiej wyprasowany mundur, nawet po przeczołganie się przez pole manewrowe zawsze pozostaje schludny. Może rozkładać i składać karabin nieskończoną ilość razy. Doprowadzając to do perfekcji. Maniak musztry i sprzątania. Wszystko ma być gładkie, równe i czyste. Mimo ogromnych starań nikt nie jest w stanie zadowolić Panny. On po prostu uważa, że wszystko zrobi najlepiej. Nie licz z jego ust na pochwałę. Czasem możesz zasłużyć na brak krytyki, ale to chyba tylko wtedy gdy sam jesteś Panna i wiesz jak ważna jest szeroko pojęta służba.

 

Waga – Najlepiej sprawdzi się jako dyplomata. Bardzo będzie chciał wszystkich pojednać, aby nie doszło do starcia. Chwile wolne od łagodzenia sporów spędza na podziwianiu symetrii. Jego miejscem nie są zafajdane koszary, lecz uroczy salonik gdzie ubrany w galowy mundur będzie mógł wzbudzać zachwyt i rozprawiać o prymitywnych pobudkach powstawania wojen.

 

Skorpion – szpieg lub podwójny szpieg. Patrzac na jego pokerowa twarz nigdy nie masz pewnosc czy to Tobie mówi prawdę. Jeśli to Twój przyjaciel nie musisz się niczego obawiać, jednak gdy to Twój wróg to wiedz, ze najwymyslniejszymi torturami pokaże Ci czym jest cierpienie. Skorpion NIGDY się nie poddaje i NIC nie zapomina. Zdolny jest do nadludzkiego wysiłku i regeneracji. Jako jedyny tak doskonale rozumie ciemna strone wojny, żelaznej oczyszczającej kąpieli. Zatem bez większego obrzydzenia zbiera trupy z pola bitwy czy  gwałci napotkane niewiasty.

 

Strzelec – jeśli akurat nie opowiada sprośnych kawałów w kantynie, ani nie strzela z armaty ciesząc się jak mały chłopiec, to pewnie pakuje się na misje. Sama wizja wyjazdu bardzo go ekscytuje. Dla niego ani ilość wypitego alkoholu, ani horyzont nie mają granicy. Jeśli jest Ci źle i chcesz do domu, idź do Strzelca. Nikt jak on nie zainspiruje Cię do walki i nie rozbawi jak jowialny kawalerzysta. Trzezwy nie wrócisz.

 

Koziororzec – Ogromnym wysiłkiem i praca zbudowal sowje imperium. Latami w pocie czoła pracował na pozycje i wygląd swojej jednostki. Jest dumny ze swojej pracowitości i zaradności. Na końcu tej wycieńczające wędrówki na szczyt pojął, za chyba zgubił cel oraz sens. Czuje, ze nadchodzi jego koniec. On już wie czym jest wojsko i gdzie czesto koncza kariere młodzi i sprawni chłopcy. Drażnią go mimo to energiczne ruchy młodego buntu przeciwko temu wszystkiemu co stworzył. Siedzi więc w swoim ogromnym gabinecie z ponura mina i coraz większa depresja.

 

Wodnik – biega na zaprawie z ogromna pacyfa na koszulce. Nie chciał tu być, ale jest. Więc zrobi wszystko, aby zniszczyć system który go tłamsi. Wszczyna bunty. Jedyne co go interesuje to wojskowa maszyneria, radiostacje, rakiety, jakie to wszystko ciekawe. Gdy złapie bakcyla wynalazcy całe życie odda na tworzeniu nowej technologii pod patronatem wielkiej idei.

 

Ryby – jako saper wyczuje mine  z odległości 10 km. Nie przyzna się, jednak nikomu, ze widzial ten ładunek ostatniej nocy we śnie. Jego nieomylna intuicja niejednokrotnie może uratować jemu i jego braciom broni życie. Nikt nigdy nie przypuszczał, że ten wątły i wrażliwy młodzieniec odnajdzie się w wojsku. Jak nikt inny, gotowy do poświęceń.

 

Zodiak w Armii

jakowniebie.pl 2024

Media Społecznościowe