Media Społecznościowe

jakowniebie.pl 2021

Faza Byka

 

Byk to drugi znak zodiaku. W jego fazie chodzi o zatrzymanie i postrzeganie świata zmysłami: smakiem, dotykiem, wzrokiem, słuchem i węchem. Silna zmysłowość i przyjemność jest typowa dla osób, które mają mocno zaznaczony ten znak. Z pasją poświęcają się temu, co mają do zaoferowania zmysły. Mają silną fizyczność. Podstawową zasadą znaku jest „chęć asymilacji”, a więc obok przyjemności cielesnych ważną rolę odgrywają dla tego archetypu również wartości materialne: stabilność i bezpieczeństwo.
Osoby spod znaku Byka cechuje spokój i wytrwałość w trudnych chwilach. Jeśli jednak zbyt długo tłumią swoje frustracje, mogą wybuchnąć z intensywnością, która zaszokuje osoby z ich otoczenia. Pokazuje to potencjalnie ciemną stronę tego znaku, którą w mitach greckich symbolizuje Minotaur.
 
Znak zodiaku Byka nadaje osiom i planetom wielkoduszną cierpliwość, niezłomność i zmysłowość.
Z pozostałymi dwoma znakami ziemi, Panną i Koziorożcem, Byk dzieli przyziemne oraz pragmatyczne podejście i poczucie tego, co jest możliwe. Czuje się jak w domu na bujnych, zielonych łąkach, gdzie może się zrelaksować i pozwolić swoim zmysłom chłonąć otaczającą go przyrodę, podczas gdy Panna oddziela pszenicę od plew w czasie żniw, a Koziorożec wspina się na jałowe szczyty gór (zwróć uwagę także na jakość). Byk i przeciwny mu znak Skorpion wykazują zainteresowanie przyjemnościami fizycznymi, chociaż w przypadku Byka nacisk kładzie się na pobłażanie i czerpanie z nich przyjemności, podczas gdy Skorpion jest bardziej zainteresowany głębszą, transformującą mocą seksualności. Ze swoich kwadratowych znaków Byk może nauczyć się sztuki teatralnego wyrażania siebie (Lew) i umiejętności bycia innym (indywidualnym), a jednocześnie przynależnym (Wodnik).
 
Motto wystąpienia: „Masz coś, jesteś kimś.” ,,Być czy mieć?”
 
Astromedycyna
Usta, gardło i przełyk, szyja są przypisane bykowi jako część ciała.
Spółgłoska Byka to R.
 
Astrogeografia
Tradycyjne krajobrazy, kraje i miasta Byka to: wszystkie żyzne obszary, na których uprawiane są rośliny lub zwierzęta gospodarskie.
Szwajcaria, Irlandia, Holandia, Polska, południowa Szwecja, Białoruś, Ukraina, Grecja, Azja Mniejsza  Turcja), Cypr; Persja (Iran), Chiny

Chcesz więcej o tej fazie ?

Wskakuj na bloga

 

      

08 czerwca 2022