Jak dobrać prezent pasujący astrologicznie ? 

Nie będzie to kolejne wyliczenie pomysłów dla znaków zodiaku. I choć zapewne wizja takiego artykułu  Cię tu zwabiła, proszę zostań i rozgość się. Już wszystko wyjaśniam.

 

Znak zodiaku to jedynie lub aż pozycja tylko Słońca w horoskopie. Jak zapewne wiesz, nie każda osoba spod danego znaku pasuje idealnie do opisu z neta. Dzieje się tak, dlatego  że w interpretacji horoskopu brane są pod uwagę rowniez inne ciala niebieskie oraz wiele dodatkowych wspolrzednych. Wyjaśniałam to tu. Zerknij przed kontynuacją lektury.

 

Każdy człowiek to mieszanka WSZYSTKICH znaków, jednak czasem stężenie jednych znaków jest większe niż innych. Znaki zodiaku można równie dobrze nazwać archetypami czyli pierwotnymi wzorcami (pierwowzór) postaci, zdarzeń, motywu, symbolu lub schematu. Są wielkościami dynamicznymi czyli zdolne są do przemian i rozwoju.

 

Wyposażeni w podstawowa wiedzę możemy przejść dalej :).

 

Zatem, aby nasz ambitny plan dobrania astrologicznie poprawnych prezentów przebiegł pomyślnie, do prawie każdego znaku dodałam mój opis odpowiedniego archetypu. Dzięki temu zbiorowi cech,  można dokonać wielce prawdopodobnego oszacowania jaki archetyp/znak dominuje u Twojego prezntobioryc. Wiadomo, aby to ocenić ze stuprocentowa dokładnością warto udać się do astrologa. Ale mamy 4 dni do Wigilii i jeszcze trzeba te prezenty kupić i zapakować, więc musimy się zadowolić opisem i liczyć na trafność naszego osądu.

 

Zaczynamy!

 

Osoby o dominującym znaku Barana :

 • Archetyp: https://www.jakowniebie.pl/archetyp-barana

 • Ich żywioł to ogień (iskra), a więc sport i ekstremalne przeżycia. Dobrym prezentem będzie odzież sportowa lub jakiś fit gadżet. Bardzo mile będzie też widziane ekstremalne przeżycie np. voucher na paintball lub skok na bungee. Jeśli Twoja znajoma owieczka lub baran są leciwi zawsze możesz im kupić nowoczesny sprzęt AGD, bilet na mecz albo książkę z bardzo wartką akcją.

 

 

Osoby o  dominującym znaku Byka:

 • Archetyp: https://www.jakowniebie.pl/archetyp-byka

 • Ich żywioł to ziemia, a więc materia. Archetypowe Byki to smakosze świata i miłośnicy luksusu. Warto zatem podarować im coś pieszczącego zmysły, np. oryginalne czekoladki, ekskluzywne kawy, egzotyczne przyprawy, dobry alkohol. Może to być również dzień w SPA albo  kuchenne gadżety. Zasada jest jedna muszą to być przedmioty dobre jakościowo, wykonane z naturalnych surowców. Plastikowy tani badziew, zapewne nie przypadnie takiej osobie do gustu.

 

 

 

Osoby o  dominującym znaku Bliźniąt:

 • Archetyp: https://www.jakowniebie.pl/archetyp-blizniat

 • Ich żywioł to powietrze czyli informacja. Te gaduły zodiaku bardzo ucieszą się z bonu lub karty podarunkowej do empiku lub innego miejsca o podobnym charakterze. Dobrym pomysłem jest też wykupienie prenumeraty ulubionego czasopisma albo kurs języka obcego. W ostateczności może też być książka, najlepiej wielowątkowa i z masą drobnych ciekawostek.

 

 

Osoby o  dominującym znaku Raka:

 • Archetyp: jeszcze nie napisałam :(. Ale wujek google zapewne Ci pomoże :).

 • Ich żywioł to woda, a więc uczucia i emocje. To bardzo wrażliwy i lubiący domowe zacisze znak. Trafionym prezentem będzie zatem coś upiększającego jego gniazdko, np.  ciepły kocyk, świeczki lub kubek. Racza osoba jak nikt inny doceni coś zrobionego własnoręcznie specjalnie dla niej. Idealnie sprawdza się kolaż ze wspólnych zdjęć lub domowej roboty pierniczki. Jeśli książka to romansidło lub inny wyciskacz łez.

 

 

Osoby o  dominującym znaku Lwa:

 • Archetyp: https://www.jakowniebie.pl/archetyp-lwa

 • Ich żywioł to ogień, ale tym razem to stały płomień. Daj mu odczuć, że jest w centrum uwagi. Dobrze sprawdzi się tu sesja fotograficzna albo zakupy ze stylistką. Ważne jest, aby tym prezentem można było się chwalić. Drogie alkohole, luksusowe cygara, wyjście do teatru lub opery. Uwaga końcowa: opakowanie ma być ogromne i najlepiej czerwone, błyszczące i z wielką złotą kokardą.

 

 

Osoby o  dominującym znaku Panny:

 • Archetyp: jeszcze nie napisałam :(. Ale wujek google zapewne Ci pomoże :).

 • Ich żywioł to ziemia. Takie osoby są zwykle poukładane, praktyczne i dobrze zorganizowane. Dlatego warto dać im coś co pomoże im w porządkowaniu świata. W tym celu sprawdzają się kalendarze, notesy czy przylepne karteczki (którymi będzie mogła terroryzować otoczenie). Może to być również książka o dobrej organizacji czasu lub zdrowym odżywianiu. Tu zasada jest prosta: prezent MUSI być praktyczny i bardzo estetycznie zapakowany.

 

 

Osoby o  dominującym znaku Wagi:

 • Archetyp: https://www.jakowniebie.pl/archetyp-wagi

 • Ich żywioł to powietrze czyli miłujący mode i luksus dyskutanci. Sesja u kosmetyczki wydobywająca już i tak eksponowane piękno Wagi może być celnym trafem. Tak jak i wszelkiej maści kosmetyki lub gustowne dodatki. Jednak uwaga, bywa wybredna. Dlatego zawsze można kupić dobre wino lub luksusowe słodycze. Ważne, aby nie było to nic szokującego. To cos musi byc po prostu klasycznie piękne. Może dzieło sztuki lub jakiś klasyk literatury.

 

 

 

Osoby o  dominującym znaku Skorpiona:

 • Archetyp: https://www.jakowniebie.pl/archetyp-skorpiona

 • Ich żywioł to woda w tym wypadku skuta lodem, jak ich emocje, ukryte głęboko przed światem. Tu dobrym pomysłem są książki, najlepiej o magii, a jeszcze lepiej o czarnej magii. Wszystkie pozycje dotyczące sekt, tajnych stowarzyszeń, teorii spiskowych czy po prostu horrory. Dobrze też się sprawdza  książki detektywistyczne lub o wywiadzie, KGB, GRU czy FBI. Ponadto kamasutra lub podręcznik tantry. Seksowna bielizna albo zabawki erotyczne to też dobry pomysł. Nie oszczędzaj bo nawet po 10 latach taki osobnik wypomni Ci tanioche lub nietrafiony podarek.

 

 

Osoby o  dominującym znaku Strzelca:

 • Archetyp: https://www.jakowniebie.pl/archetyp-strzelca

 • Ich żywioł to ogień. Kochające przygodę półkonie najbardziej ucieszą się z przeżycia. Może to być nauka jazdy konnej lub bilet na stand up. Dobrze sprawdzają się też książki  przygodowe lub o podróżach. Świetnym prezentem dla centaura będzie wycieczka najlepiej na drugi koniec świata, ale do sąsiedniego województwa też powinna być ok :) . No i nie ukrywajmy, alkohol to też nie najgorszy pomysł :) .

 

 

Osoby o  dominującym znaku Koziorożca:

 • Archetyp: https://www.jakowniebie.pl/archetyp-koziorozca

 • Ich żywioł to ziemia, czyli materia, już po raz ostatni. Status MATERIAlny jest dla tego osobnika tak samo ważny jak pragmatyzm. Prezent ma być na poziomie, a dodatkowo musi być praktyczny. Możliwe, że spodoba mu się galanteryjny drobiazg lub drogi zegarek albo szkolenie u coacha. Niezawodne mogą być też książki o tym jak zarabiać i zarządzać finansami albo biografie wielkich ludzi biznesu takich jak np. Trum.

 

 

Osoby o  dominującym znaku Wodnika:

 • Archetyp: https://www.jakowniebie.pl/archetyp-wodnika

 • Ich żywioł to powietrze, czyli intelekt. Prezent musi być oryginalny, a nawet dziwaczny, aby dobrze pasował do odbiorcy. Może to być nowinka technologiczna albo ekologiczna (aby Wodnik mógł zmieniać świat). Jeśli chcemy podarować mu książkę musi dotyczyć spraw alternatywnych, np. alternatywnej medycyny czy alternatywnej edukacji. Dobrze sprawdzi się też opowieść o szalonym wynalazcy czy rewolucji.

 

 

Osoby o  dominującym znaku Ryb:

 • Archetyp: https://www.jakowniebie.pl/archetyp-ryb

 • Ich żywioł to woda, w formie ulotnej pary. Ten wrażliwy i mistyczny osobnik ucieszy się z biletu na koncert mis czy karnetu na zajęcia jogi. Dobrze sprawdza się też egzotyczne kadzidła czy  książki o duchowości lub medytacji. Wszystko co zrobisz własnoręcznie z myślą o rybiej osobie również będzie bardzo dobrym prezentem.

 

 

Jeśli nie odnalazłeś siebie lub swojej bliskiej osoby w świecie archetypów zodiaku, to   może warto zafundować sobie lub tej osobie prezent w postaci sesji astrologicznej? Taki prezent jest niezapomnianym i ciekawym przeżyciem, możliwym do kupienia nawet w Wigilie :). 

O szczegóły możesz zapytać tu: jakowniebie@gmail.com.

 

 

Wesołych :*

 

20 grudnia 2018

Media Społecznościowe

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave