19 maja 2020

Jowisz wielki benefik, planeta szczęścia i powiększenia, patron Strzelca i stary władca Ryb właśnie wszedł w retrogradację i tym samym jest jedną z 4 (obok Saturna, Plutona i Wenus), obecnie poruszających się ruchem pozornie wstecznym planet. 

 

Jowisz powinien być kojarzony z ekspansją, podróżami, systemem prawnym i moralnym oraz duchowością religijną. Obecnie przebywa i będzie retrogradował  w znaku Koziorożca, w którym nie czuje się najlepiej. Gdyż pnący się w  pocie czoła, pracowity Koziorożec, nie bardzo wierzy w szczęśliwy jowiszowy traf i nie ufa też szybkiej i ryzykownej ekspansji. 

 

Co ciekawe przymiotnik jowialny, czyli «mający pogodne usposobienie i nieco rubaszne poczucie humoru; też: świadczący o takim usposobieniu» nijak się ma do archetypu melancholicznej Kozy. Ponadto retrogradacje zawsze osłabia siłę planety i kieruje ją

do środka, czyli do samopoznania. 

 

Będzie zatem to czas opracowywania planów, dokładnej autoanalizy oraz pracy nad swoim wnętrzem. Warto też, że zauważyć, że wiele spraw, które dotykały nas w przeciągu ostatnich  5 miesięcy mogą powrócić. Niekoniecznie w formie fizycznej, ale na przykład na psychicznej w postaci podobnych stanów emocjonalnych lub przeżyć.  

 

Jak najowocniej wykorzystać retrogradacje Jowisza ? 

🍀 Zastanowić się nad tym czego pragniesz. Nie co wypada, co chce od Ciebie mama albo tata lub społeczeństwo. 

🍀Warto znaleźć czas do eksplorowania naszego wnętrza. 

🍀To dobry czas na bawienia się z Wewnętrznym Dzieckiem.

🍀Odpuścić presję społeczną. Jeśli nie realizujesz swoich marzeń, to będziesz realizował marzenia innych. 

🍀 Tworzyć plany, z wielkim rozmachem. 

🍀 Zainteresować się systemami filozoficznymi i religijnymi, a nawet prawem. 

🍀Warto posiwecic chwile na zatanowienie sie czym jest prawo moralne. 

🍀 Dobrze będzie wrócić do starych pomysłów i nad nimi popracować. 

 

Najsilniej odczują to osoby, które mają światła horoskopu  (Słońce, Księżyc), planety osobiste (Wenus, Mars, Merkury) oraz osie horoskopu w znakach kardynalnych (Baran, Rak, Waga, Koziorożec). 

 

 Jeśli nie chcesz, aby ominęło Cię jakieś astronomiczne zjawisko i dodatkowo chcesz się dowiedzieć, jak użyć jego energię, zapisz się do mojego newslettera.

Jeśli ciekawią Cię moje inne teksty na temat astrologii, to serdecznie zapraszam na blog. 

 Retrogradacja Jowisza

jakowniebie.pl 2024

Media Społecznościowe