Media Społecznościowe

jakowniebie.pl 2021Retrogradacja Jowisza

Jowisz wielki benefik, planeta szczęścia i powiększenia, patron Strzelca i stary władca Ryb właśnie wszedł w retrogradację i tym samym jest jedną z 4 (obok Saturna, Plutona i Wenus), obecnie poruszających się ruchem pozornie wstecznym planet. 

 

Jowisz powinien być kojarzony z ekspansją, podróżami, systemem prawnym i moralnym oraz duchowością religijną. Obecnie przebywa i będzie retrogradował  w znaku Koziorożca, w którym nie czuje się najlepiej. Gdyż pnący się w  pocie czoła, pracowity Koziorożec, nie bardzo wierzy w szczęśliwy jowiszowy traf i nie ufa też szybkiej i ryzykownej ekspansji. 

 

Co ciekawe przymiotnik jowialny, czyli «mający pogodne usposobienie i nieco rubaszne poczucie humoru; też: świadczący o takim usposobieniu» nijak się ma do archetypu melancholicznej Kozy. Ponadto retrogradacje zawsze osłabia siłę planety i kieruje ją

do środka, czyli do samopoznania. 

 

Będzie zatem to czas opracowywania planów, dokładnej autoanalizy oraz pracy nad swoim wnętrzem. Warto też, że zauważyć, że wiele spraw, które dotykały nas w przeciągu ostatnich  5 miesięcy mogą powrócić. Niekoniecznie w formie fizycznej, ale na przykład na psychicznej w postaci podobnych stanów emocjonalnych lub przeżyć.  

 

Jak najowocniej wykorzystać retrogradacje Jowisza ? 

🍀 Zastanowić się nad tym czego pragniesz. Nie co wypada, co chce od Ciebie mama albo tata lub społeczeństwo. 

🍀Warto znaleźć czas do eksplorowania naszego wnętrza. 

🍀To dobry czas na bawienia się z Wewnętrznym Dzieckiem.

🍀Odpuścić presję społeczną. Jeśli nie realizujesz swoich marzeń, to będziesz realizował marzenia innych. 

🍀 Tworzyć plany, z wielkim rozmachem. 

🍀 Zainteresować się systemami filozoficznymi i religijnymi, a nawet prawem. 

🍀Warto posiwecic chwile na zatanowienie sie czym jest prawo moralne. 

🍀 Dobrze będzie wrócić do starych pomysłów i nad nimi popracować. 

 

Najsilniej odczują to osoby, które mają światła horoskopu  (Słońce, Księżyc), planety osobiste (Wenus, Mars, Merkury) oraz osie horoskopu w znakach kardynalnych (Baran, Rak, Waga, Koziorożec). 

 

 Jeśli nie chcesz, aby ominęło Cię jakieś astronomiczne zjawisko i dodatkowo chcesz się dowiedzieć, jak użyć jego energię, zapisz się do mojego newslettera.

Jeśli ciekawią Cię moje inne teksty na temat astrologii, to serdecznie zapraszam na blog. 

 

19 maja 2020